Ökológiai gazdálkodás – Ágazati konferencia 2020
Idén harmadízben szervezi meg az Ökológia Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) a biogazdálkodási ágazat stratégiai konferenciáját.
Tisztelt Résztvevők és Érdeklődők!
Ahogy arról már korábban írtunk, a kialakult járványügyi helyzet következtében a 2020. március 18-ra tervezett Ökológiai gazdálkodás - ágazati konferenciánkat elhalasztottuk. Bízva abban, hogy hamar rendeződik a helyzet, május 20-ra terveztük megszervezni az elmaradt rendezvényt, amire eddig több mint 300-an jelentkeztek! Azonban a koronavírus járvány miatt a megrendezés dátuma tovább tolódik, a pontos időpont meghatározásáig szíves türelmüket és megértésüket kérjük!
Fontos, hogy az ágazati konferencia nem marad el, így aki szeretne továbbra is részt venni, annak nincs további teendője. Amint lesznek részletek a pontos időpontot illetően tájékoztatni fogunk mindenkit. Amennyiben szeretné a befizetett jegy árát visszaigényelni, kérjük írjon rendezvényszervező partnerünknek az info@altagra.hu e-mail címre.
Elnézést kérünk a kellemetlenségért és megértését köszönjük!
Jó egészséget, mielőbbi találkozást kívánunk!
Az ÖMKi és az Altagra rendezvényszervező csapata
Mit hoz a jövő? Trendek és kihívások a fenntartható mezőgazdaságban
Idén harmadízben szervezi meg az Ökológia Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) a biogazdálkodási ágazat stratégiai konferenciáját. A 2012-es és 2017-es nagyszabású események folytatásaként a fókuszban ezúttal az új Közös Agrárpolitika áll, azon belül is az ökológiai ágazat kilátásai, valamint a fenntartható gazdálkodás kihívásai és az azokra adható gyakorlati válaszok. A konferencia célja az ágazat szakpolitikai érdekképviselete, a legújabb kutatás-fejlesztési eredmények és kezdeményezések megvitatása és a szakmai együttműködések elősegítése.
A délelőtti plenáris ülések legfőbb témái:
- Zöldülő mezőgazdaság – Mi várható az Európai Unió Közös Agrárpolitikájától 2020 után és hogyan érinti mindez a hazai ökogazdálkodókat?
- Lesz-e új öko pályázat 2020-ban? Miként alakul a Vidékfejlesztési Program átmeneti éve az ökogazdák szemszögéből?
- Hol tartunk a fenntarthatóság felé vezető úton? A hazai ökogazdálkodás számokban.
A délutáni szekcióülések témakörei:
- Klímaváltozás testközelből – növényi diverzifikáció mint alternatíva?
- Kincsünk a termőföld – hogyan műveljük? Bevált gyakorlatok és új kutatási irányok a talajápolásban.
- Ökológiai fajtatesztek, vetőmaghasználat és nemesítés – hol tartunk ma és mit hozhat a holnap?
- Átalakuló mezőgazdaság – az agroökológiai szemlélet lehet a kulcs a fenntartható agrár élelmiszer-termeléshez?
A részletes program itt érhető el