Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFA-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

Szaktanácsadói hálózat - i2connect

Támogatás: Horizont 2020 Kutatási Keretprogram, Európai Unió

Időtartam: 2019. november - 2024. október

Konzorciumi partnerek: Az i2connect project 20 európai országból közvetlenül 24 szervezetet fog össze, ezen kívül több partner ’harmadik félként’ további szervezeteket is bevon

www.i2connect-h2020.eu

A projekt az interaktív innovációs folyamatokat támogató szaktanácsadók kompetenciájának fejlesztéséért az európai mezőgazdaságot és erdészetet érintő összetett kihívásokra való reagálás érdekében fejti ki tevékenységét.

Az interaktív innováció során az egymást kiegészítő ismeretekkel rendelkező szereplők együttműködnek az egyes kihívások megoldásának kidolgozásában, ezek gyakorlatba történő átültetésében, valamint az eredmények szélesebb közönség számára történő terjesztésében. Az interaktív innováció magában foglalja a már meglévő tudást, ami nem kizárólag tudományos ismereteket jelent. Ösztönzi a gyakorlati tudás és az innovatív gyakorlatok közös létrehozását (co-creation).

A projekt várható hatásai közé tartozik, hogy erősíti a szaktanácsadók közötti hálózatépítést és az egymástól történő tanulást, fokozza a szaktanácsadók interaktív szerepét az innováció ösztönzésében. Bevált gyakorlatokat nyújt a tanácsadók számára, ezáltal kiegyensúlyozott és átfogó, az egész EU-ra kiterjedő szaktanácsadói hálózat jön létre. Növeli a szaktanácsadók befolyását a tudományos kutatás és a gyakorlat közötti tudásáramlás erősítésére a hatékonyabb és fenntarthatóbb mezőgazdasági gyakorlatok és a vidékfejlesztés érdekében. Hatékony képzési anyagok és speciális szaktanácsadói képzési rendszerek kidolgozásával fejleszti az oktatást a gyakorlati ismeretek hosszú távú megőrzésének elősegítése érdekében.

Mi a projekt célja?

  • A szaktanácsadók készségeinek, kompetenciáinak és hozzáállásának fejlesztése az interaktív innováció támogatása érdekében, a bevált gyakorlatok azonosítása és megosztása, eszközök és módszerek kidolgozása, képzés, tudásáramoltatás, valamint a társaktól történő (peer to peer) tanulás és hálózatépítés által.
  • A szaktanácsadók szerepének erősítése és meghatározása az interaktív innovációs folyamatokban, különböző szinteken: az AFKIS* jobb megértése országos szinten, a szaktanácsadási szolgáltatók azonosítása európai szinten, támogató környezet létrehozása a szaktanácsadó szervezetekben, a szaktanácsadó szolgálatok hatékonyabb összekapcsolása és beágyazása az AFKIS-be és a megfelelő közpolitikák kialakítása által.
  • Az innovációs folyamatokat megkönnyítő társadalmi támogató hálózat és hálózatépítési kultúra létrehozása a szaktanácsadók között. Elhárítani a növénytermesztési diverzifikáció előtt álló akadályokat, és elősegíteni a mezőgazdasági sokféleség megvalósítását adott gazdaság, ellátási lánc illetve térség szintjén egyaránt. Hasznos javaslatok kidolgozása az érintett döntéshozók számára, hogy könnyebb legyen a termékpályák érintett szereplőinek koordinációja és támogatása. Elősegíteni az egészséges és ízletes élelmiszertermékek előállítását és piaci hasznosítását.

    *AFKIS: Agriculture and Forestry Knowledge and Innovation System / mező- és erdőgazdasági tudás- és innovációs rendszer

Az ÖMKi  a FiBL Europe partnereként, mint társult tag (linked third party) vesz részt a projektben. Az első lépésben közreműködünk a szaktanácsadók közötti hálózatépítés és a peer-to-peer tanulás fejlesztésében. A második munkacsomagban bekapcsolódunk közreműködünk interaktív innovációs esettanulmányok gyűjtésében és értékelésében. A negyedik munkacsomagban pedig feladatunk a szakmai tanulmányutakon, képzéseken és hálózati tevékenységekben való részvétel. A projektben az ÖMKi fontos feladata egy nemzetközi szakmai konferencia megszervezése magyarországi helyszínnel.

AZ EURÓPAI SZAKTANÁCSADÁSI SZOLGÁLTATÁSOK ADATBÁZISA

Az Európára kiterjedő i2connect projekt keretében létrehozott adatbázis azon szaktanácsadók és szaktanácsadó szervezetek címtára, akik tudás-szolgáltatást nyújtanak a mezőgazdaság-, az erdészet, az élelmiszer-előállítók és a hozzájuk kapcsolódó területek szereplőinek az agrár-élelmiszeripari értéklánc mentén, valamint a vidék más érintett szereplői számára. Szaktanácsadót vagy szaktanácsadó szervezetet keres? A címtár számos gyors és egyszerű keresési lehetőséget kínál az eredmények szűrésére.

Részletek az adatbázis honlapján: https://i2connect-h2020.eu/hu/resources/advisory-services-database/

Tájékoztató szórólap az adatbázisról.

Ez a projekt az Európai Unió Horizont 2020 program támogatásával jött létre koordinációs és támogatási tevékenység keretében, GA 863039 szám alatt.

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2019. március 21.

Hír
Hajrá, Nagy-Somló! – ÖMKi-szaktudás a bio útra lépő borvidéknek

Hajrá, Nagy-Somló! – ÖMKi-szaktudás a bio útra lépő borvidéknek

Részletek
2020. június 30.

Hír
Szaktanácsadással az ökológiai gazdálkodás fejlesztéséért

Június 25-én az ÖMKiben találkoztak a szaktanácsadási hálózat munkatársai. A rendezvényen bemutatásra került a kutatóintézet szerteágazó tevékenysége, a szaktanácsadók képet kaphattak a hazai és EU-s projektekről, amelyek a munkájukat segíthetik, és amelyekben részt tudnak venni.

Részletek
-1. november 30.

Oldal
Szaktanácsadási hálózat

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Rendezvény
Szaktanácsadók szerepe az interaktív innovációban

Szaktanácsadók szerepe az interaktív innovációban - tapasztalatok, jó gyakorlatok és induló program lehetőségek

Részletek

Kiadvány
Digitális szenzorok használatának on-farm vizsgálata húshasznú szarvasmarha állományban

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

Részletek

Kiadvány
A vadon élő méhek és a megporzás

A legújabb kutatások igazolták, hogy a vadon élő méheknek és más rovaroknak meghatározó szerepe van a megporzásban, mind a vadon élő növények, mind a kultúrnövények esetében. Az elmúlt évtizedekben drámaian csökkent a beporzó szervezetek egyedsűrűsége és diverzitása a táplálékforrások és a fészkelőhelyek számának csökkenése miatt. Ez kihatással van az agrárszektorra is. Agro-ökológiai kutatások bizonyítják, hogy a fenntartható növénytermesztési rendszerek nagyban hozzájárulnak a vadon élő méhek populációinak fenntartásához. A vadon élő méheket segítő lehetőségek tárháza azonban még messze nincs kimerítve.

Kiadványaink többsége elektronikus formában, ingyenesen letölthető. A nyomtatott változatban nem (csak PDF-formátumban) elérhetők – a nyomtatási díj kiegyenlítése után –, egyedileg rendelhetők meg (ez irányú igényét, kérjük, jelezze az info@old.biokutatas.hu e-mail címünkön). A megrendelt és előre, online kifizetett nyomtatott kiadványokat postai úton kézbesítjük (a feltüntetett ár ennek díját tartalmazza).

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen