Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet
Élvonalbeli kutatás Ökológiai szemlélet Fenntartható jövő

Támogasd a munkánkat! hu en

Keresés


Szabadszavas keresés

Kategória

Téma

(Kijelölés törlése)
Keresés

Kosár tartalma

0 tétel van

Fizetendő:

Szállítási díj nélkül
Az összeg az ÁFA-t tartalmazza

Kosár Megrendelem  

A biogazdálkodás ösztönzése - OrganicTargets4EU

Támogatás: Horizon Europe, European Union

Koordináló szerv: IFOAM Organics Europe

Időtartam: 2022 szeptember – 2026 február

Konzorciumi partnerek: 18 konzorciumi partner 12 Európai országból (11 EUs + Svájc)

https://organictargets.eu/ 

OrganicTargets4EU - A biogazdálkodás és az akvakultúra ösztönzése a Termőföldtől az Asztalig célok elérése érdekében    

Az OrganicTargets4EU átfogó célja a termőföldtől az asztalig stratégiában meghatározott ökológiai célok elérésének támogatása az ökológiai ágazat fejlődését befolyásoló kulcsfontosságú mozgatórugók és akadályok felmérése, valamint a célok eléréséhez szükséges lehetséges forgatókönyvek a kidolgozása révén.

A termőföldtől az asztalig stratégia célja az ökológiai gazdálkodás növelése azáltal, hogy 2030-ra az EU mezőgazdasági területeinek legalább 25%-át lefedi. Az EU által finanszírozott OrganicTargets4EU projekt felméri az ökológiai ágazatot formáló kulcsfontosságú mozgatórugókat és akadályokat, hogy lehetséges forgatókönyveket hozzon létre e cél eléréséhez. Az ökológiai termelésének növelése a jól működő piacok, a megalapozott tudás és a megfelelő kutatás és innovációs befektetések kérdése. A projekt elemzi az ökológiai gazdálkodás területi növelésének lehetőségeit, valamint az árutermelés, az értékláncok és a piacok növekedésének társadalmi-gazdasági hatásait. Felméri az ökológiai élelmiszerek iránti kereslet mozgatórugóiról, támogatja a tanácsadó szolgáltatásokat, azonosítja a tudásbeli hiányosságokat, és ösztönzi a tudományos és gyakorlatorientált ismeretek cseréjét és összehangolja az ökológiai tudás és innovációval kapcsolatos beruházásokat.

Az ÖMKi a következő feladatokban vesz részt:

Az ÖMKi a tudásmegosztás és kapacitásfejlesztés munkacsomagért felelős, melynek célja az ökológiai szektor tudásszükségletek felmérése, tudástárának bővítése, ajánlások megfogalmazása és az online tudáscsere előmozdítása, továbbá az ökológiai tanácsadó szolgáltatások elérhetőségének növekedését és a kapacitásépítés bővítése. Ennek érdekében ökológiai termelésre való átállással kapcsolatos gyakorlati közösségek (Communities of Practice) kialakítására kerül sor a fókuszországokban.

Ehhez kapcsolódóan az ÖMKi felméri a 8 fókuszországban az ökológiai mezőgazdasági tudás- és innovációs rendszer hiányosságait és lehetőségeit szakértők és kulcsfontosságú érintettek segítségével, akik bevonásával célzott műhelymunkák kerülnek megrendezésre mindegyik fókuszországban melyek célja: i.) a kölcsönös tanulási folyamatok elősegítése és az meglévő tanácsadói szolgáltatások átalakulásának elindítása; ii.) új átállási és ökológiai tanácsadó szolgáltatások kezdeményezése azokban az országokban ahol még nem állnak rendelkezésre, iii.) a lehetséges finanszírozási mechanizmusok és az állami és magánszféra közötti partnerségek kialakításának ösztönzése, továbbá a tanácsadási szolgáltatások bővítése. A műhelybeszélgetések eredményeképpen olyan akcióterv és szakpolitikai ajánlások készülnek melyek megerősítik az ökológiai tanácsadó szolgáltatásokat.

Kapcsolódó tartalmak és további cikkek ebben a kategóriában

2020. április 22.

Hír
Itt az idő a valós ökológiai fordulatra!

Az idei Föld napja mérföldkő az emberiség történetében: a koronavírus-járvány pofonütésszerűen hívta fel a figyelmet az ökoszisztéma pusztulásának az emberiségre gyakorolt közvetlen következményeire.

Részletek
2020. július 6.

Hír
ÖMKi az IFOAM-ban

Június 30-án megválasztották Dr. Drexler Dórát, az ÖMKi ügyvezetőjét az Ökológiai Gazdálkodók Európai Szövetsége (IFOAM Organics Europe) egyik alelnökének.

Részletek
2024. január 23.

Hír
Milyen pókok élnek a hazai kertekben? Mit mutat mindez a kutatóknak és a kertek szerelmeseinek?

Lezárult a pókfajokat és a biológiai sokféleséget vizsgáló citizen science kutatás első éve

Részletek

Kapcsolódó és további elemek a Shopban

Kiadvány
Ökológiai búzatermesztési kutatások - 2016

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A kalászos gabonák közül az őszi búzafajták „on-farm” típusú tesztelését 2012 ősze óta szervezi az ÖMKi. A kísérletekben a tapasztalt gazdálkodók az ország különböző gabonatermő tájegységeiből önkéntesen vesznek részt. A kísérletben szereplő fajtasor évről-évre változik.

Részletek

Kiadvány
A paradicsom ökológiai termesztése

Az ökológiai zöldségtermesztés egyik legkedveltebb kultúrája a paradicsom. Alapvető elvárás, hogy az ökológiai termesztésből származó bioparadicsom konvencionális terményekhez viszonyított magasabb árát a jobb minősége és íze tegye indokolttá. 

Részletek

Kiadvány
Szója fajta- és termesztés-technológiai tesztek ökológiai gazdaságokban - 2015

Az alábbi kiadványt nem lehet nyomtatott formában megrendelni. Az online verzió ingyenesen letölthető a jobboldali, információs sávban lévő linkre kattintva.

A szója globális termőterülete 2014-ben elérte a 120 millió hektárt, ami évente több mint 300 millió tonna szójamag termést jelent. A legintenzívebb területnövekedést azok az országok produkálják, ahol alapvetően GM-szóját termelnek, pl. Brazília, ahol ez a növekedés 1 millió hektárra tehető évente. 

Részletek

Támogatók

  
Az oldalt fejlesztette:

Biztos vagy benne?


Mégsem Igen